Slaven Belupo
:Rijeka
Rijeka

Pogledaj detaljnije

Nogometaši zagrebačkog Dinama odlično su otvorili natjecanje u Skupini D Europske lige, svladavši pred svojim navijačima turski Fenerbahče čak 4:1.

20.09.2018. 23:00

U prvom kolu grupne faze Europske lige hrvatski je prvak dočekao Fenerbahče i vrlo dobrom partijom izborio sva tri boda te zasjeo na sam vrh Skupine D.

Dinamo je poveo u 16. minuti, kada je nakon udarca iz kuta lopta naposljetku došla do Šunjića, koji prizemnim udarcem matira gostujućeg vratara, a u 27. minuti Gavranović upisuje drugu asistenciju, efektnim dodavanjem za Hajrovića koji povisuje na 2:0.

Na samom početku drugog poluvremena Neustädter glavom smanjuje na 2:1, no Dinamo brzo odgovara i kažnjava grešku Fenerbahčea preko Hajrovića za 3:1. Konačnih 4:1 postavio je Olmo na asistenciju Stojanovića u 60. minuti dvoboja.

U drugoj utakmici prvog kola Skupine D Spartak je u Trnavi nadjačao Anderlecht 1:0, a u drugom kolu Dinamo odlazi na gostovanje u Belgiju, dok će Fenerbahče dočekati Spartak.