Varaždin
0 : 1Osijek
Osijek

Pogledaj detaljnije

U prvoj utakmici kvalifikacija za plasman u Hrvatski Telekom Prvu ligu, Istra 1961 pobijedila je u gostima Orijent 1919 rezultatom 3:0.

02.08.2020. 22:00

Po završetku prvoligaškog natjecanja, iz elitnog razreda hrvatskog nogometa ispao je desetoplasirani Inter iz Zaprešića, dok devetoplasirana Istra 1961 priliku za zadržavanje prvoligaškog statusa ima protiv drugoplasiranog drugoligaša Orijenta 1919.

Puljani su u prvom dvoboju, odigranom u nedjelju na Kantridi, stekli veliku prednost. Gržan je već u osmoj minuti realizirao kazneni udarac, dok su domaćini u 23. minuti ostali bez isključenog Ivančevića.

Gržan je u 64. minuti povisio na 2:0, a nakon isključenja Gerca i Ivančića u samoj završnici, Maganjić naposljetku ispisuje na semaforu konačnih 3:0 za Istru 1961.

Uzvratna je utakmica na rasporedu 5. kolovoza u Puli, a ukupni pobjednik pridružit će se Šibeniku u nadolazećoj sezoni Hrvatski Telekom Prve lige.