Varaždin
:Osijek
Osijek

Pogledaj detaljnije

Nogometaši zagrebačkog Dinama nisu uspjeli izboriti mjesto u posljednjem pretkolu Lige prvaka, već će se boriti za plasman u skupinu Europske lige.

16.09.2020. 21:00

Nakon dramatične pobjede kod rumunjskog Cluja u drugom pretkolu, hrvatski prvak Dinamo u trećem je pretkolu ponovno putovao na gostovanje, ali u Budimpešti je naposljetku slavio domaćin Ferencvaros.

Mađari su poveli već u drugoj minuti preko Lovrencsicsa, da bi u 23. minuti Uzuni skrenuo loptu u vlastitu mrežu za izjednačujući pogodak Zagrepčana.

Uzuni je, međutim, sredinom drugog poluvremena bio i strijelac odlučujućeg pogotka, za konačnih 2:1 i prolaz Ferencvarosa u play-off Lige prvaka, protiv pobjednika susreta Qarabaga i Moldea.

Dinamo će u play-offu Europske lige biti nositelj, a suparnika će saznati tijekom ždrijeba u petak, 18. rujna. Utakmica će se igrati 1. listopada.